shopping experience

87% klientów przyznaje, że doświadczenie zakupowe ma decydujący wpływ na przyszły wybór dostawcy produktów i usług.

Jaki sklep taka marka

Podczas zakupów klienci wyrabiają sobie dwie opinie: o produkcie, na podstawie tego, co widzą, słyszą i co biorą do ręki, oraz o sprzedawcy - na bazie tego, jak funkcjonuje sklep. Gdy spodoba im się produkt, następnym razem znów go kupią. Gdy spodoba się sklep, chętnie wrócą do niego po więcej.

Sklep jest dla ludzi

Sklep to nie magazyn, to miejsce, do którego klienci przychodzą oglądać, dotykać, słuchać i przymierzać i w rezultacie zdecydować o zakupie. Tu wszystko ma znaczenie - światło, zapach, wysokość regałów, charakter napisów, a w szczególności nasze samopoczucie.

Doświadczenie jest bezcenne

Doświadczenie zakupowe ma istotny wpływ na postrzeganie marki. Jeśli jest dobre, cena przestaje być istotna, a wartość marki wzrasta. Według badań 78% klientów deklaruje, że zapłaci więcej za unikalne doświadczenia.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Służymy naszą wiedzą i doświadczeniem na każdym etapie prac nad zwiększaniem skuteczności miejsca sprzedaży lub obsługi klientów. Prowadzimy badania i audyty przestrzeni handlowych oraz identyfikujemy problemy wpływające negatywnie na decyzje zakupowe. Pomagamy opracować i wdrożyć najlepsze rozwiązania. Dostarczamy kompletne standardy miejsca sprzedaży – od ścieżek ruchu klienta, układu funkcjonalnego sklepu, po projekt architektoniczny, oznakowanie i zasady komunikacji marketingowej.

Dostępne usługi:

  • analiza miejsca sprzedaży pod kątem doświadczenia klienta (ścieżki ruchu, mocne i słabe strony),
  • analiza ścieżki zakupowej klienta,
  • rekomendacje dla sklepów: quick wins, rekomendacje długoterminowe,
  • projekt funkcjonalny miejsca sprzedaży,
  • aranżacja miejsca sprzedaży,
  • opracowanie kompleksowych standardów dla sieci sprzedaży (architektura, oznakowanie, komunikacja marketingowa.