wayfinding & signage

Dobra orientacja w przestrzeni to fundament dobrego samopoczucia w każdych warunkach.

Funkcja

Przemyślany i sprawdzony system oznaczeń pozytywnie wpływa na komfort korzystania z każdej przestrzeni. Zapewnia poczucie bezpieczeństwa, skraca czas realizacji potrzeby, redukuje stres i pozostawia pozytywne doświadczenia.

Treść

Komunikaty będące częścią systemu oznaczeń docierają do wszystkich przebywających w danej przestrzeni i w przeciwieństwie do przekazów marketingowych nie są traktowane jako agresywne. Dobrze wykorzystany system może być bardzo skutecznym kanałem kształtowania wizerunku marki.

Forma

Atrakcyjny i spójny z wizją architektów system oznaczeń stanowi graficzne dopełnienie aranżacji wnętrza, podnosi estetyczną jakość przestrzeni i wpływa na postrzeganą wartość nieruchomości.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Tworzymy systemy oznakowania dostosowane do charakteru przestrzeni i użytkowników. Banki, przychodnie, szpitale, biura, galerie handlowe, apteki, sklepy, telekomy, urzędy miasta – pracowaliśmy dla wielu branż i wiemy, jak różne są potrzeby użytkowników w każdej z nich. Prowadzimy warsztaty, na których określamy co, komu i gdzie chcemy powiedzieć, tworzymy architekturę informacji i koncepcje graficzne, a na końcu projekty wszystkich elementów oznakowania, zamykając je w jeden spójny standard.

Dostępne usługi:

  • analiza ścieżki użytkownika pod kątem oznakowania (sklepy, centra handlowe, banki, szpitale, urzędy, hotele, dworce),
  • opracowanie architektury informacji użytkowych,
  • projektowanie graficzne systemu oznakowania,
  • opracowanie kompleksowych standardów oznakowania,
  • wdrożenia oznakowania w sieciach i pojedynczych lokalizacjach,
  • rekomendacje rozwiązań i nadzór nad wdrożeniem.